Tri meča, tri remija, u Čačku, Dobanovcima i Kragujevcu

1069

Borac olako na svom terenu prokockao vođstvo protiv gostiju sa Tise

Čačak – Stadion: Borca. Gledalaca: 300. Sudija: Danilo Jerinić (Beograd). Pomoćnici: Ivan Krstić i Ivan Cvetković. Žuti kartoni: Vasilić (Borac), Cvetković, Kovačević (Bečej 1918). Strelci: 1:0 Kuveljić (jedanaesterac) u 35, 1:1 Erdeljan u 76. minutu.

BORAC: Mišić, Tasić, Kuveljić (od 82. Filipović), Tripković, Vasilić (od 83. Sekulić), Šutić, Fićović, Ilić, Erić, Otašević, Bogićević.

BEČEJ 1918: Živkov, Stanojev, Cvetković, Dražić (od 74. Tomčić), Dabižljević, Kovačević, Kragović, Mandić, Rahić, Erak (od 67. Cvijić), Erdeljan.

Dominirali su Čačani do odlaska na odmor, mogli početkom drugog poluvremena da reše pitanje pobednika, na kraju su spasavali remi, Bečejci su uz malo više sreće mogli čak i do preokreta.

U 35. minutu, posle centaršuta Bogićevića i nesmotrene intervencije Nemanje Stanojeva, sudija Jerinić je opravdano pokazao na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dušan Kuveljić.

Usledio je period mnogo bolje igre gostiju u drugom delu, koji su sve češće „osvajali“ protivničku polovinu terena. U 76. minutu katastrofalnu grešku Nikole Tasića iskoristio je Ilija Erdeljan i poklon loptu poslao u nebranjeni deo mreže.

Prava drama viđena je u finišu utakmice. U 85. minutu Mladen Kovačević, jedan od najzapaženijih u taboru gostiju, silovito je šutirao prema golu Čačana, ali je lopta umesto mreže pogodila prečku.