Rapoloženi Malina nedovoljan za pobedu Borca u Dalmaciji

1175

ČAČAK – Odlična partija Marka Marinović nije bila dovoljna da Borac izbegne poraz na gostovanju u Splitu. Popularni “žuti“ slavili su rezultatom 81:68.

Ovaj rezultat ipak ne odražava realnu sliku dešavanja na terenu, budući da se na Gripama igrala izjednačena utakmica u kojoj je Borac u prvih 20 minuta uglavnom imao vođstvo od dva do pet poena.

Splićani su prvi put poveli u trećem minutu drugog poluvremena. Ta treća četvrtina bila je period kada je Split stvorio maksimalnu prednost od devet poena. Međutim, tada je na scenu stupio kapiten Borca Marko Marinović koji je postigao osam poena. Uz dva koša Radovana Đokovića i Kočovića, Čačani su treći kvartal završili sa deficitom od svega dva poena (58:56).

Odmah na startu poslednje četvrtine Borčeva klupa je skočila, jer je trojkom Kočovića čačanski tim ponovo došao u vođstvo, a nešto kasnije Marinović je novom trojkom povećao prednost na 64:60. I tu je Borac stao, budući da su njegovi igrači u narednih 6:45 minuta do kraja meča postigli svega još četiri poena.

Pri rezultatu 67:66 za domaćina Majstorović je promašio šut za tri poena, a oba puta sa linije penala bio je neuspešan Prlja.

Koševima Kovačevića, Kobinsa i Gabrića Splićani se penju na nedostižnih osam razlike i rutinski privode meč kraju.

Ubedljivo najbolji u redovima Čačana bio je Marinović sa 24 poena za 25 minuta provedenih na terenu (šut za tri 5/8, indeks 26). Podršku je košgeterski imao samo u Kočoviću (13 poena) i donekle Majstoroviću (10).

U narednom kolu Borac u hali kraj Morave dočekuje Vršac. Taj meč na programu je sledeće srede.

Izvor: Morava info, Foto – Ivica Cavka