1205

Posle pobede Francuza nad reprezentacijom Urugvaja, što je bilo i očekivano,malo je
ko verovao da bi Belgijanci mogli da naprave čudo i posalju Brazil kuci.

Oslabljeni Urugvaj neigranjem Kavanija nije mogao više od časnog oproštaja od SP u Rusiji i
porazom od veoma sigurne i čvrste reprezentacije Francuske. Urugvajci su nešto bolje otvorili utakmicu i imali veći posed lopte sve do vodećeg gola francuske reprezentacije u 35. minutu. Od tada pa do kraja susreta reprezentativci Francuske imaju potpunu kontrolu nad igrom, a drugi pogodak je osigurao prolazak u polufinale.

Iako su Francuzi bili blagi favoriti u prvom četvrtfinalnom meču svakako da su Brazilcima predviđane veće šanse u drugom duelu sa odličnom selekcijom Belgije. No teorija i praksa su dve različite stvari, pa su Belgijanci od samog početka pokazali da nece biti lak zalogaj i da će Neimar i drugovi morati dobro da se namuče kako bi se domogli polufinala. Belgijska reprezentacija je bila superiorna, pogotovo u prvom delu susreta jer su već u 35. minutu igre imali prednost od 2-0 pa se već tada moglo naslutiti da se Brazilcima crno piše.

U drugom poluvremenu Belgijanci su se znalački branili i u nekoliko navrata opasno
zapretili iz kontranapada ali je rezultat ostao nepromenjen sve do 75.minuta jer Brazilci smanjuju rezultat na 2-1. Tada su, verovatno, mnogi pomislili da Južnoamerikanci mogu do izjednačenja pa čak i do potpunog preokreta, mežutim, to se nije dogodilo. Primljen gol nije ni malo pokolebao Belgijske igrače koji su imali kontrolu utakmice. Ipaku drugom minutu sudijske nadoknade najbolji Brazilski igrač Neimar odlično šutira sa nekih-vrhovima prstiju šalje loptu u korner.
To je bilo i poslednje uzbuđenje na ovoj odličnoj utakmici na kojoj su pravdu delili srpska sudijska trojka na celu sa Miloradom Mažićem.

Sutra nas očekuju, takodje, dva četvrtfinalna susreta u kojima se sastaju Švedska i Engleska kao i Rusija i Hrvatska.