Dominacija košarkaša Borca nad Zemunom

1317

ČAČAK – Mladost iz Zemuna preslaba za košarkaše Borca – 72:61 – Bez iznenađenja u Čačku. Tim Borca opravdao je ulogu apsolutnog favorita, jer je na svom parketu savladao Mladost iz Zemuna rezultatom 72:61. Ovim trijumfom Čačani su nastavili da suvereno vladaju KLS ligom.

Gosti su bez straha ušli u duel sa favorizovanim domaćinom, tako pokazavši da nameravaju da se odupru što više mogu. I to im je dobro išlo u uvodnim minutima. Iako je Borac imao inicijativu, Zemunci se nisu dali. Ipak, nije dugo trebalo da očita razlika u kvalitetu i iskustvu bude materijalizovana. Borac je krenuo da rešeta Mladost sa svih pozicija, a ako se tome pridoda i dobra odbrana, ne čudi što su Čačani u većem delu prve četvrtine prednost od dve cifre.

Drugi po redu kvartal Mladost dobro kreće, pa spušta deficit na četiri poena (23:19). To je goste dobrano osokolilo, pa su igrali znatno hrabrije. Ali domaći su znali da uzvrate, mahom van linije 6,75. UlazakIvana Gavrilovića, koji je vezao pet koševa, malo je probudilo Borac. Domaćin je u jednom trenutku uspeo da vrati dvocifrenu prednost (36:21), koju je znalački čuvao do poluvremena. RaspucaniMajstorović u završnici deonice se postarao da Borac ode na veliki odmor sa +15.

Tokom nekoliko uvodnih minuta treće četvrtine Mladost se trudila da smanji zaostatak i tako utakmicu učini neizvesnijom, a samim tim i zanimljivijom. Na ruku im je išlo i to što Borac gotovo četiri minuta nije postigao koš. Ali oni to nisu znali da iskoriste u potpunosti. Istina, prišli su domaćinu na minus šest (42:36), ali to je bilo sve. Borac je pred kraj deonice dodao gas, tako da je uspeo da sve vrati na staro, odnosno da ponovo povede dvocifrenom prednošću.

U završnom delu meča Borac je igrao taman toliko da duel mirno privede kraju. Jeste se Mladost i dalje borila, ali prosto nije imala šanse protiv iskusnih čačanskih igrača. Ovom pobedom Borac je zadržao oreol nepobedivosti na domaćem parketu u KLS ligi.