Čačani poraženi u Podgorici

1260

ČAČAK – Košarkaši Borca poraženi su u Podgorici od ekipe Studentskog centra rezultatom 88:74 u utakmici 7. kola ABA lige.

Mekana odbrana, smušeni napadi i veoma loše izvođenje slobodnih bacanja u poslednjih pet minuta meča kumovali su petom ovosezonskom porazu čačanske ekipe. Prvo poluvreme Borac je rešio u svoju korist sa sedam poena prednosti. U tom periodu najzapaženiji kod gostiju bio je Marko Pecarski sa 11 poena, a Novaković je postigao poen manje. U trećem periodu domaći tim dobrim rolama Edvardsa i Kamenjaša hvata priključak, a od sredine treće deonice igralo se praktično koš za koš. Trojkom Alekse Novakovića, a potom i poenima Bojana Tomaševića poveo je Borac sa 66:63 na šest minuta do kraja.

Međutim, od tog trenutka izabranici Marka Marinovića kao da su stali, razigrao se do tada neprimetni Vinjales, a na kraju je Borac doživeo i ubedljiv poraz. Najefikasniji u Borcu sa po 14 poena bili su Pecarski i Marinković. Novaković je postigao poen manje, dok je Lautaro Lopes imao dabl-dabl učinak – 12 poena i 10 asistenicija (indeks 26). Veoma loše veče imao je Hanter Hejl sa svega 8 poena i šut iz igre 3/10. U pobedničkom timu izuzetan je bio Kenan Kamenjaš sa 15 poena i 10 skokova za indeks korisnosti 29. U narednom kolu, u subotu 13. novembra, Borac dočekuje Cibonu.

Izvor: Morava info