U Čačku „biti ili ne biti“, u Sarajevu – muk!

1402

Ekipa Jovice Arsića izgubila u Sloveniji na početku ABA 2 plej-ofa. MZT u poslednjoj sekundi utišao dvoranu Sparsa.

Evrokup, košarka, kosarka, lopta, Spalding, EvroligaFoto: Mondo/Stefan Stojanović

Borac je dramatično ušao u plej-of i u njemu naišao na očekivano težak početak.

Na gostovanju najuspešnijem timu ABA 2 lige, Čačani su izgubili i vratiće se u Srbiju suočeni sa eliminacijom i ostankom u istom regionalnom rangu i sledeće godine.

Revanš je zakazan za nedelju u 21 čas u Čačku (prenos na TV Arena sport) i tim Jovice Arsića moraće da pobedi:

Primorska – Borac 78:59 (19:12, 15:17, 25:12, 19:18)

Držao se srpski tim u „Areni Bonifika“ do treće četvrtine, kada je poslednji put bio na prihvatljivom „minusu“ od osam poena, za koji je imao dovoljno vremena da ga stigne i prestigne.

Međutim, odlični Žan Mark Šišto je postigao 11 poena za domaće i do kraja dodatno razigrao tim, jer je podelio čak 17 asistencija! Na čelu sa njim, Primorska je rutinski privela meč kraju…

Uz mladog slovenačkog „pleja“, efikasni su bili i srpski krilni centar Marko Jagodić Kuridža sa 14 poena, američki krilni košarkaš Lens Heris sa 16 i iskusni centar Marijan Čakarun, sa 11 skokova.

Među Čačanima je najefikasniji bio centar Đorđe Majstorović sa 13 poena, pratili su ga bek Radovan Đoković sa 12, krilni centar Ivan Gavrilović sa 10 i plejmejker Ilija Đoković sa 10.

U drugom polufinalu ABA 2 plej ofa prvi meč odigrali su sarajevski Sparsi i MZT i pobedili su gosti – dramatično!

Košem beka Lestera Medforda sekund pre kraja utakmice, makedonski klub je poveo u seriji. Sarajlije su branile poslednji napad gostiju i svoje vođstvo i ispustile su ga, hicem iskusnog Amerikanca za prvo i jedino vođstvo tima iz Skoplja!

Spars – MZT 70:71 (19:9, 23:18, 14:26, 14:18)
Vodili su domaći sredinom utakmice i „plus 15“ (42:27), ali su Makedonci već krajem poslednje četvrtine izjednačili na 53:53 i najavili uzbudljivu završnicu.

Medford je bio jedan od trojice igrača MZT-a koji su postigli po 13 poena, uz veterana Iva Ivanova i iskusnog Marka Simonovskog. Sa druge strane, u dresu Sparsa najefikasniji je bio centar Kenan Kamenjaš sa 15 poena.

Drugi meč ove serije biće odigran u nedelju, od 17 časova.

Autor: mondo.rs