Naslovna Politika Čačanski naprednjaci o lošim privatizacijama

Čačanski naprednjaci o lošim privatizacijama

1067

ČAČAK (MNA) – Odbornici Srpske napredne stranke (SNS), izjavili su danas da su mnoge firme širom Srbije, ali i Čačka uništene, počev od 90-tih do 2012. godine, dodajući da su se njihovim dolaskom na vlast stvari polako počele pomerati sa mrtve tačke.

Šef odborničke grupe SNS u čačanskom parlamentu Aleksandar Maksimović, izjavio je na konferenciji za novinare ispred nekagašnjeg pogona firke PKS Lateks, da je u vreme privredne krize, ali i loše privatizacije izgubljeno nekoliko stotina hiljada radnih mesta.

„Kriza srpske privrede je počela 90-tih godina, a sve se to odrazilo i na mnoge čačanske kolektive. Od 2000. do 2012. godine usledila je pogubna pljačkaška privatizacija, ali kad se pomene krivac za to, onda ostajemo bez imena“, rekao je Maksimović.

On je naveo da kada je SNS 2012. godine preuzeo vlast stvari su počele da se pomeraju sa mrtve tačke i počele su da se dovode neke investicije, pre svega strane.

„Niskogradnja, Stočar, 1. maj, Agrostroj, Veterinarsku stanicu, Fabriku hartije, Čipsaru, Ishranu, PKS Lateks, TV Čačak, su samo neke od firmi koje su propale. Veliki udarac pretrpeo je i bankarski sektor, u Čačku smo imali Stočar banku koja je pod nama nepoznatim uslovima prestala da radi“, istakao je Maksimović.

Maksimović je istakao da su zahvaljujući podršci lokalne samouprave neke firme počele ponovo sa proizvodnjom, a kao primere navodeći Farmu u Mrčajevcima, Čipsaru, Fabriku hartije.

Prema njegovim rečima, danas se privodi kraju izgradnja fabrike u industrijskoj zonu u Preljini gde će za početak biti zaposleno 1.000 radnika, ali tu je i industrijska zona u Konjevićima za domaće privrednike.

„Gradska vlast i Republika ulažu ogromne napore kako bi naša zemlja krenula putem prosperiteta, zapošljavanja i bavimo se onim od čega žive naše porodice“, naglasio je Maksimović.

Funkcioner čačanskih naprednjaka i nekadašnji zamenik gradonačelnika Čačka Radenko Luković, istakao je da su za gradska rukovodstva do 2012. godine privredne teme bile tabu teme i da je to uglavnom republičko pitanje.

„Od 2012. godine privredne teme su postale neodložne. Bavili smo se onoliko koliko su nam mogućnosti dozvoljavale. Tada smo počeli sa određenim merama, da se bavimo sistemima koji su tada bili u ozbiljnim problemima“, rekao je Luković.

Luković je podsetio da će ove godine biti pušten u saobraćaj Koridor 11 od Čačka do Beograda, da počinje gradnja auto-puta ka Požegi, kao i Moravskog koridora, ali da će krajem juna početi sa radom Aerodrom u Lađevcima.

Na pitanje novinara „da li pod stranke koje su upropasile državu podvodite i G17 plus“, Maksimović kaže da su sve stranke na vlasti „manje ili više“ odgovorne za ovo što se dešava.

Novinare je interesovalo i da li se Maksimović oseća odgovornim, imajući u vidu da je u to vreme bio član G17 plus.

„Moje, apsolutno ne. Bio sam član te stranke, ali kada sam video da ta priča ne ide u dobrom pravcu, onakvom kako sam mislio da treba da bude, isčlanio sam se dosta davno“, odgovorio je Maksimović.

NEMA KOMENTARA