1015

Čačak – Dvorana Borca. Gledalaca: 1.200. Sudije: Radojković, Šobot, Terzievski.
Borac: S. Gavrilović 10, Alikadić, Popović 6, R. Đoković 14, I. Đoković 12, Mićović, I. Gavrilović 12, Majstorović 3, A. Krsmanović, Prlja 6, Kočović 6, Čarapić 8.

Lovćen: Pilčević, A. Popović 15, Vrbica 2, Parača, Lopičić 1, Lelić 17, Božović, M. Popović 24, Đukanović 7, Hajduković, Todorović 10, Đoković.

U derbiju 16. kola ABA 2 lige na vrućem čačanskom parketu sastali su se Borac i Lovćen. Nakon 40 minuta velike i neizvesne borbe pobedu je na svoj konto upisao domaći tim, koji je slavio rezultatom 77:76. Ovim trijumfom čačanska ekipa je ostala u trci za četvrtu poziciju koja vodi u plej-of regionalnog šampionata.

Oba tima su veoma borbeno ušla u meč. Naravno, ulog je bio veliki, tako da se ništa manje nije moglo ni očekivati. Borac je na startu sjajnim prodorima zarađivao svoje poene, dok je Lovćen to mahom činio preko visokih igrača. U početku su gosti vodili, sve dok Ilija Đoković i Strahinja Gavrilović nisu namestili ruku, pa su pogodili van linije 6,75. Ti koševi ulili su potrebno samopouzdanje domaćinu. Istina, nije prednost Borca bila prevelika, u jednom momentu iznosila je osam poena (20:12), ali je ipak davala koliku-toliku sigurnost i bila dobra podloga za nastavak meča.

Drugi deo igre protekao je pokušajima Borca da razliku što više poveća, i nastojanjima Lovćena da ga u tome spreči. Imali su Čačani inicijativu, ali su se gosti pokazali kao tvrd orah. Iskusni igrači Lovćena znali su da odgovore domaćinu na pravi način, tako da je tokom čitave druge četvrtine gledana egal borba. Najviše što je jedan tim imao prednosti bilo je na poluvremenu, i tada je na semaforu stajalo 42:37 zahvaljujući trojci Kočovića ubačenoj uz zvuk sirene. I to beše maksimum.

Kako je počelo drugo poluvreme, nastavljeno je veliko košarkaško nadmetanje. Nikome nije polazilo za rukom da slomi protivnika, tako da je i dalje na snazi bila rezultatska klackalica. Tek se u 24 minutu pogotkom za tri Ilije Đokovića domaćin odlepio na osam razlike (48:40). Ali kako je Lovćen nastavio da pruža dobar otpor, ni nakon tri četvrtine pitanje pobednika nije bilo ni na vidiku. Takođe, u oči upada i mali broj poena koji je postignut u trećem kvartalu, što je dokaz više kako su ekipe igrale čvrsto.

U poslednjem delu meča Borac je zaigrao na sve ili ništa. I dobro su Čačani krenuli, napravivši seriju 7:0, što je primoralo trenera Lovćena da zatraži tajm aut. Naravno, znali su domaći da im je potrebna pobeda sa barem šest razlike, i sa tim naumom su igrali. Na kraju im se ta borba nije isplatila, barem ne do kraja. Istina, uz izuzetne napore Borac je uspeo da odbrani domaći parket i da savlada neugodnu ekipu Lovćena. Ali to nije učinio sa šest ili više koševa. Istina, imao je Borac i dosta sreće, jer Miloš Popović nije uspeo da realizuje poslednji napad i tako svom timu donese trijumf. Bilo kako bilo, najvažnije je da se Borac revanširao Lovćenu za poraz nanet na Cetinju.