Remi „večitih“, Partizan – Crvena zvezda 1:1

1071

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su kao gosti nerešeno 1:1 sa Partizanom u 158. večitom derbiju. Domaćin (Partizan) je poveo posle pola sata igre udarcem Rikarda Gomeša sa distance, dok se Ričmond Boaći u 73. minutu upisao u strelce za podelu bodova.

Trener Vladan Milojević nije mogao da računa na povređenog Vujadina Savića, pa je njegovo mesto zauzeo Srđan Babić i činio štoperski tandem uz Miloša Degeneka, kome je ovo bio debitantski derbi kao i još trojici startera – Marku Marinu, Džonatanu Kafuu i Goranu Čaušiću.

Upravo je odbrana imala dosta posla u prvom poluvremenu, najviše u prvih pola sata. Večiti rival je imao više od igre i konstantno pretio Borjanu, koji je i pored uvodnog proklizavanja upisao nekoliko dobrih odbrana. Prvi mu je zapretio Janković u dva navrata i oba puta je bio neprecizan, kao i Pantić, dok je naš golman zaustavio pokušaj N.R. Miletića sa distance, objavljeno je na sajtu Crvene zvezde.

Posle početne agresije Partizana, uspeli su fudbaleri šampiona Srbije da uzvrate. Čaušić je šutirao visoko preko prečke, a Milan Rodić je posle odbitka prilikom prekida ugrozio golmana domaćeg tima koji je poveo u 33. minutu. Boaći je pogrešio prilikom dodavanja, loptu je presekao Rikardo Gomeš i sa ivice kaznenog prostora je prosledio u mrežu.

Nije Zvezda imala prepoznatljiv ritam, pa je u pauzi između dva dela Milojević rešio nešto da menja i osvežio je vezni red uvođenjem Dušana Jovančića umesto Čaušića, a po isteku sat vremena se na terenu našao Veljko Simić umesto Kafua.

Domaćin je visokim presingom pokušavao da zbuni Milojevićeve pulene i tako je često vršio pritisak. Opet su crno-beli držali loptu, Pantić je posle sedam minuta igre u nastavku sa oko 25 metara uzdrmao prečku, a uzvratio je šampion Srbije u 58. Bila je to sjajna akcija Krstičića i Boaćija koju je završio Ben udarcem iskosa sa desne strane, iz dobre pozicije, pravo u golmana večitog rivala.

Bila je to najbolja  šansa Zvezde do tada, uz odlično dodavanje Marina preko cele odbrane do Bena, ali se golgeter crveno-belih nije dobro snašao iako je izbegao ofsajd. Usledila je gužva pred golom Borjana koji je u poslednjem trenutku uhvatio loptu i sprečio Pantića da mu je sa metar prosledi u mrežu.

Nedugo zatim Zvezda je stigla do izjednačenja! Igrao se 73. minut, Marin je sjajno centrirao posle kornera sa desne strane, a Boaći bio najviši u skoku za 1:1. Lopta je prilikom njegovog udarca glavom prešla gol-liniju celim obimom iako ju je Stojković izvadio iz gola.

Nakon što je rezultat poravnat, prilično je opao tempo igre, bez izglednih šansi na obe strane, pa je 158. večiti derbi završen podelom bodova.

Crveno-beli su ostali na prvom mestu na tabeli i jedina neporažena ekipa u Super ligi, zauzimaju prvo mesto na tabeli sa 22 boda, a Partizan je treći sa dva boda manje.

U 10. kolu, narednog vikenda, Partizan će u Nišu igrati protiv Radničkog, a Zvezda će dočekati Mladost iz Lučana