Remi omladinaca Zvezde na evropskoj premijeri

1230

Omladinci Crvene zvezde remizirali su sa Napolijem (1:1) na premijeri u omladinskoj Ligi šampiona zahvaljujući pogotku Dejana Joveljića u 17. minutu. Napoli je iz prve prave šanse stigao do vođstva zahvaljujući spretnoj reakciji Sensea posle kornera koji je izveo Gaetano u 13. minutu.

Lopta u Gordićevoj mreži nije poremetila izabranike Bratislava Živkovića koji su samo četiri minuta kasnije, preko Joveljića, stigli do izjednačenja.Udarac koji je sa levog boka uputio Terzić, kapiten crveno-belih glavom je prosledio iza leđa D’ Andree.

Usledio je period igre u kojem su Beograđani imali ozbiljnije šanse, ali Jočić, Velikić i Kupusović nisu uspeli da pre odmora šampionu Srbije donesu potpuni preokret.

Znatno manje uzbuđenja, uz više tenzije koju je prouzrokovala želja oba tima da stignu do celog plena, viđeno je u drugom poluvremenu.

Ostaće žal za propuštenim šansama Joveljića u 72. i Terzića u 80. minutu, ali i zadovoljstvo zbog fenomenalne reakcije Gordića u 75. minutu posle udarca Gaetana iz stopostotne prilike,objavljeno je na sajtu crveno-belih.