Polet iz Ratine ušao u zonu

1494

KRALJEVO – Fudbaleri Poleta iz Ratine nadigrali su večeras ekipu Reala iz Podunavaca rezultatom 2-1. Golove za domaću ekipu postigli su Milojević u 44. i Filipović u 89. a mrezu Poleta zatresao Pecić u 67. minutu sa bele tačke.

Više od 1000 gledalaca videli su pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj su igrači oba tima ostavili srce na terenu. Gosti su krenuli silovito od samog početka susreta jer ih je samo pobeda vodila u viši rang takmičenja. Domaći su se znalački branili i vrebali priliku iz kontra-napada što im je i uspelo prilikom prvog pogotka. Tim rezultatom je okončano prvo poluvreme.

U nastavku susreta Polet je nastavio sa napadima, a igrače Reala kao da je presekao gol u finišu prvog dela igre. Nakon izvedenog kornera jedan od odbrambenih igrača domačina igrao je rukom u šesnaestercu pa je dosuđen penal za godste. Siguran egzekutor bio je Pecić u 67. minutu. Od tog momenta, pa do kraja utakmice ređale su se šanse na obe strane. Igralo se otvoreno, jer ni jednima, ni drugima nerešen rezultat nije odgovarao. Polet bi u tom slučaju igrao baraž, a Real bi nakon pobede Novog Pazara pao na treću poziciju.

Posle istrčavanja izvan šesnaesterca golman Reala je pogrešio i loptu izbio pravo u noge protivničkom igraču koji je fantastičnim lob udarcem postavio konačan rezultat susreta na oduševljenje mnogobrojne publike.