Jovica Arsić nakon pobede nad Spartakom: Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom

1158

Iako otpisani još pre početka okršaja, gosti se tokom prvog poluvremena nisu dali. Lavovski su se borili protiv favorizovanog domaćina, pa su na poluvremenu zaostajali svega osam koševa (47:39). Ipak, u drugom delu Čačani su dodali gas, brzo su stekli dvocifrenu prednost, koju su do kraja meča samo lagano uvećavali.

Nakon ovog trijumfa ekipa Borca ima skor od 15 pobeda, uz svega jedan poraz. Time se čačanski tim suvereno učvrstio na prvoj poziciji, gde je u odnosu na drugoplasirani Dinamik napravio razliku od tri pobede.

Jovica Arsić, kormilar Borca, zadovoljan je kako su njegovi puleni igrali u drugom poluvremenu.

,,Nama je u prvom poluvremenu malo padala koncentracija, što je Spartak znao da kazni. Realno, nismo imali svežinu da igramo čvršće u odbrani i da ranije prelomimo meč. Bez obzira što nije u kompletnom sastavu, Spartak ima kvalitetan i mlad tim. Ambiciozni su i imaju želju da se bore. Bilo je očito da nisu došli da se predaju, već da se bore koliko mogu. Sve u svemu, zadovoljan sam ostvarenim rezultatom“, jasan je Arsić.

Mladi i talentovani Ognjen Mićović je sumirajući utiske nakon meča kratko izjavio:

,,Na domaćem terenu se od nas očekuje da sve utakmice pobedimo. Za to je potrebno dobro pristupiti meču, što smo mi i učinili protiv Spartaka. Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj igri. Mi sada sve misli usmeravamo ka ABA 2 ligi i duelu protiv Lovćena“, završio je Ognjen Mićović.

Sledeći izazov koji očekuje izabranike Jovice Arsića jeste protiv Lovćena u okviru regionalnog takmičenja. Taj susret je zakazan za sredu 16. januar, a početak je u 20 časova.