Fudbaleri Goča jači od nedaća

2249

KRALJEVO – FK Goč iz Vrnjacke Banje savladao je ekipu Trepče iz Kosovske Mitrovice rezultaom 2-1 i tako trijunfalno zavrsšio ovu veoma turbulentnu polusezonu u Šumadijsko-raškoj zoni.

Po hladnom vremenu pred oko stotinak promrzlih navijača nije viđena očekivana fudbalska predstava, ali je, ipak, bila borbena i prava prvenstvena utakmica u kojoj su domaći svesno prepustili inicijativu gostujućoj ekipi koja je imala veći posed lopte.

Međutim Goč je sve vreme pretio iz kontranapada. Ipak posle kornera, već u sedmom minutu igre Trepča dolazi do prednosti golom Luke Popovića koji je bio najviši u skoku.
Nastavili su gosti sa inicijativom i konstantnim napadima, ali su domaći izjednačili u šesnaestom minutu posle slobodnog udarca sa četrdesetak metara. Tada je golman gostiju loše procenio let lopte koja je na iznenađenje svih prisutnih završila u mreži. Strelac je bio Aleksandar Gavrović. Nastavili su Mitrovčani sa napadima ne bi li do pauze ponovo došli do prednosti, međutim mreže su mirovale do odlaska na odmor.

U drugom delu susreta počeo je da provejava sneg, ali to nije uticalo na razvoj
događaja na terenu. Gosti napadaju, domaći svim raspoloživim snagama pokušavaju da sačuvaju neresen rezultat .I kada su svi očekivali da će se utakmica završiti bez pobednika promrzlu publiku zagrejao je rezervista Uroš Draškovic u 86. minutu koji je postigao, ispostaviće se, pobedonosni gol za ekipu iz Vrnjacke Banje iz odlično izvedenog kontranapada.

Sledi pauza u prvenstvu i vreme za sumiranje rezultata. Ekipa se bodovno nalazi na osmom mestu na tabeli i sportski rezultati su zadovoljavajući, ali da li je to dovoljno. Naravno da nije i neka služi na čast onima koji su obećavali kule i gradove, a onda pobegli glavom bez obzira ostavivši klub i igrače na cedilu da se snalaze kako znaju i umeju.

Da nije nekolicine entuzijasta koji pomažu koliko mogu i najiskusnijih igrača predvođeni kapitenom Vladimirom Stančićem desila bi se najverovatnije bruka neviđenih razmera i FK Goč bi se u sred sezone povukao iz takmičenja. Međutim, oni kojima je plavo bela
boja u srcu, poturili su leđa i izneli veliki teret kako bi sačuvali čast ovog nekada uzornog kolektiva pa je sada prilika da se u pauzi zgusnu redovi, oformi Upravni odbor i pronađe trener koji ce predvoditi ove momke velikog srca. Takođe bi gradski oci trebalo da pozovu na odgovornost one koji su predvodili ovaj klub i naprasno kolektivno nestali, a da nikome nisu položili račune šta je sa sredstvima koje je opština uplatila i gde je novac završio.

Nadamo se da će na proleće FK Goč postizati još bolje rezultate sa ljudima kojima će klub i rezultati biti prioritet a ne „lov u mutnom“i koje-kakve igre bez granica. Sijaće sunce još na Raju.