FK Srbija 1968 iz Bazela deklasirala ekipu Etingena

1993

Bazel – Po kiši koja je počela da pada pred sam početak utakmice mladići FK Srbija 1968, igrači preko 50 godina, deklasirali su ekipu Etingena sa 11:4, dok je poluvreme završeno rezultatom 4:0 u korist domaćina.

Od samog starta utakmice igrači Srbije držali su konce u svojim rukama i bilo je samo pitanje vremena kada će postici gol. Mrežu gostiju „načeo“ je bivši igrač Mačve, ali i mnogih drugih klubova bivše Juge, Aleksandar Grujić.

Onda su nastavili da rešetaju mrežu Etingena redom, Žarkovic tri puta, a Sava Stevanović je postigao dva gola. Zoran Krljar i Veselin Pavlović, takodje su mrežu protivnika zatresli po dva puta, dok je učinak Gorana Milojevića i Cvetina Stevanovića bio po jedan pogodak.

Mogli su veterani Srbije da postignu još golova, ali su igrači ovog tima u više navrata težili za egzibicijama pa su šanse odlazile u nepovrat, a pred kraj utakmice gotovo da i nije bilo fudbalera u odbrani domaćeg tima, pa su gosti postigli čak tri gola u poslednjim minutima utakmice i tako ublažili koliko toliko dvocifreni rezultat koji je bio na strani  srpskog tima. Za Etingen strelci su bili tri puta Kristof Turing i jednom Amadeus Snider.

Posle četiri odigrane utakmice Srbija se nalazi na vrhu tabele sa dvanaest bodova i gol razlikom 30:14.Samim tim je na dobrom putu da se do kraja jesenjeg dela zadrži na vodećoj poziciji na tabeli.