Zvezda odigrala nerešeno u Bernu protiv Jang Bojsa – 2:2

909

Crvena zvezda je jednom nogom kročila u Ligu šampiona, drugu godinu zaredom, a za drugu nogu trebaće joj još jedna vrhunska partija protiv Jang Bojsa u Beogradu narednog utorka, prenosi Danas.

Crveno-beli su u Bernu odigrali 2:2 (1:1) sa švajacarskim timom, a pobeda je jeftino ispuštena pošto je trener Vladan Milojević odlučio da se brani već od 55. minuta.

Nije Zvezda od starta došla da se brani u Bern, a otvorena igra koštala je crveno-bele je već u sedmom minutu. Ivanić je zakasnio da interveniše na sredini, a Asale je protrčao pored Pankova i raspalio loptu ka golu crveno-belih. Borjan je imao tu loptu na ruci, čak je i dotakao, ali je šut bio previše jak i završio je u mreži – 0:1.

Nagrada za trud crveno-belih stigla je samo 11 minuta kasnije. Marin je odlično izveo korner, a Degenek je glavom sa oko 10 metara lobovao golmana i celu odbranu domaćih, te je lopta završila u samim rašljama – 1:1. Otvorena igra obe ekipe uslvoila je još po dve kolosalne šanse na obe strane, ali je Borjan s jedne, a odbrana Jang Bojsa s druge strane bila prisebna.

Kockao se trener Crvene zvezde Vladan Milojević sa ubacivanjem od starta meča u prvi tim Matea Garsije, argentinskog fudbalera koji je tek pre tri dana potpisao za šampiona Srbije. Međutim, Garsija je opravdao poverenje, a u 36. minutu stvorio je kapitenu Zvezde Marku Marinu gol šansu za kojom će ovaj zbog slabog šuta ozbiljno žaliti. Argentinac je zatim u prvom minutu drugog poluvremena doneo Zvezdi čak i prednost, posle uigrane akcije i sjajnog prodora Gobeljića po desnoj strani – 2:1.

Odlučio je Milojević od tog trenutka da čuva rezultat, te je umesto Garsije na teren poslao Žandera kako bi popunio rupe u odbrani. Međutim, umesto popunjavanja rupa, kao da je Brazilac uneo konfuziju u zadnju liniju crveno-belih, pa se tako u 73. minutu dogodilo da po levoj strani, gde su trebali da budu i Žander i Rodić, na kraju Boaći juri Ngamelua, a potom ga čak i sruši u kaznenom prostoru.

Dugo se holandski sudija Makeli dvoumio šta da radi u tom slučaju, dugo je i preko VAR tehnologije gledao spornu situaciju, ali je na kraju pokazao na belu tačku, a Oro je bio siguran egezkutor najstrože kazne – 2:2. Imao je Jang Bojs priliku i za preokret pošto se Zvezda zabarakadirala u svom kaznenom prostoru, ali je Gobeljić srećom u 84. minutu pokupio loptu sa gol linije.

Ostalo je nejasno zašto je Milojević odlučio da duže od pola sata brani rezultat. Verovatno je mislio da je prednost od 2:1 više nego dobra, a da je čak i da se primi gol, kao što je primljen, rezultat od 2:2 odlična zaliha za Beograd.

Trebaće Zvezdi već u utorak još jedan fenomenalan meč i najbolje moguće izdanje jer je Jang Bojs po igri pokazao da se takođe ne bi nezasluženo našao u grupnom takmičenju krem društva evropskog fudbala.

Piše: V. Živanović, DANAS, Foto – Foto: EPA-EFE/PETER SCHNEIDER