Želja i srčanost Borca nedovoljni da se pobedi silna Crvena zvezda

1036

U poslednjem meču ove sezone košarkaši Borca pretrpeli su poraz u dvorani ,,Aleksandar Nikolić“ od šampiona Srbije i ABA lige, ekipe Crvene zvezde mts, rezultatom 86:58 (20:20; 17:17; 21:11; 28:10). Ovom utakmicom stavljena je tačka na zaista dugu i napornu sezonu za čačanski sastav.

Prilično neefikasan bio je početak duela. Kao da su košarkaši oba tima bili pomalo rezervisani i oprezni. Istina, Zvezda je imala prednost u svojim rukama, ali ista nije iznosila puno koševa. Međutim, polovinom prve deonice domaćin je dodao gas, pa je preko Berona stekao prvu opipljiviju prednost (13:4). Doduše, brojne greške Čačana išle su na ruku Beograđanima. Ipak, u završnim minutima prve četvrtine Borac je pokazao zube rivalu. Dobrom igrom i poenima Kočovića i Čarapića gosti su dobrano prišli Zvezdi, da bi Radovan Đoković pogotkom uz zvuk sirene uspeo da izjednači (20:20).

Početkom druge deonice Borac je koševima Radovana Đokovića i Miletića po prvi put u duelu vodio (25:31). Osokoljeni dobrom igrom gosti su ,,osetili krv” tako da nisu nameravali da posustanu. Međutim, Zvezda je suviše jak tim da bi dozvolio da se protivnik previše ,,šepuri”. Prvo je dobrom odbranom zaustavila nalet Čačana, da bi zatim serijom pogodaka prevela rezultat. Uprkos tome, velika i srčana borba igrača iz Čačka imala je kao rezultat nerešen skor nakon 20 minuta košarke. Zahvaljujući tradicionalnom čačanskom oružju, dobrom šutu za tri poena, gosti su imali čemu da se nadaju u drugom poluvremenu.

Ravnopravna borba gledana je na početku trećeg dela igre. Iako je Zvezda pojačala intezitet odbrane, gosti su nekako uspevali da odgovore istom merom. Bez obzira što šut van linije 6,75 nije služio Borac kao u prvom poluvremenu, gosti su nekako uspevali da drže priključak za domaćinom. Ali to nije moglo da traje večno. Strpljivom i pametnom igrom Zvezda je posle dugo vremena vodila sa dve cifre.

Prednost koju je stekla u trećem Zvezda nije ispuštala u četvrtom delu igre. Štaviše, istu je uspela da uveća, a zaustavila se na plus 30 (86:56). Borac je mogao da se nosi sa crveno-belima jedno poluvreme, baš kao u prvom meču u Čačku, ali to je bilo sve od gostujućeg sastava.

Crvena zvezda: Radanov, Čović 3, Davidovac 5, Nenadić 2, Lazić 6, Faje 5, Beron 14, Dobrić 10, Ristić 16, Simanić 9, Rivers 14, Odžo 2.

Borac: Alikadić 5, Popović, R. Đoković 10, I. Gavrilović 2, Majstorović 2, A. Krsmanović, Prlja 2, Kočović 15, Miletić 9, Čarapić 12, Marinović 1.