Uroš Čarapić nakon susreta sa Metalcem: Pobeda arhivirana, okrećemo se Dinamiku

1340

ČAČAK – Posle utakmice sedmog kola KLS lige stanje u vrhu tabele ostalo je nepromenjeno. Zašto? Zato što je Borac opravdao ulogu apsolutnog favorita i bez po muke savladao ekipu Metalca rezultatom 88:71.

Bila je ovo sedma vezana pobeda izabranika Jovice Arsića u domaćem šampionatu. Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da Metalac nema snage da se nosi sa daleko dominantnijim igračima iz Čačka. Zbog ubedljive razlike sticane tokom prvog poluvremena, u nastavku se otvorio prostor da šansu dobiju igrači koji u nekim prethodnim susretima nisu imali veliku minutažu.

Kormilar Čačana Jovica Arsić mogao je zadovoljno da trlja ruke nakon još jedne ubedljive pobede svojih pulena.

,,Zadovoljan sam kako smo igrali u prvom poluvremenu, ali u drugom baš i nisam. Bez obzira što neke igrače nismo trošili, već smo mlađe razigravali, moramo ozbiljnije da pristupamo meču. Smatram da nemamo pravo na opuštanje. Mi smo se za ovu utakmicu ozbiljno pripremali. Pogled na tabelu može da zavara. Metalac je mnoge utakmice izgubio u neizvesnim završnicama. Poznato je koliko teški mogu biti unapred dobijeni dueli. Poželeo bih Metalcu više sreće u narednim susretima. Evidentno je da ih sreća nije služila“, reči su trenera Borca.

Jedan od najboljih pojedinaca na minulom meču Uroš Čarapić kaže da je Borac opravdao ulogu favorita.

,,Smatram da smo od samog starta utakmice krenuli kako treba. Pokazali smo rivalu da nema šta da traži na našem terenu. Nastavili smo niz pobeda, ali trudićemo se da tako bude i u ABA 2 ligi. Čestitam svojim saigračima na pobedi“, reči su igrača čačanskog tima.

On naglašava da je ritam u kome Borac igra veoma naporan.

,,Ritam je dosta jak, tako da nema vremena da se razmišlja o pobedi. Potrebno je da se što pre oporavimo, arhiviramo pobedu nad Metalcem, a zatim da se usredsredimo na sledeći izazov protiv Dinamika u Beogradu“, zaključio je Uroš Čarapić.