Učinak igrača Zvezde u reprezentacijama

1124

Reprezentativne obaveze su završene, pa su se i igrači Zvezde vratili u klub. Trener crveno-belih, Vladan Milojević zbog aktivnosti seniorske reprezentacije Srbije u Ligi nacija, u proteklom periodu nije mogao da računa Nenada Krstičića i Milana Rodića. Levi bek je bio starter na gostovanju Litvaniji i odigrao je 77 minuta u pobedi od 1:0.

Izazove u istoj grupi novoformiranog takmičenja imao je i Filip Stojković. Zvezdin desni bek odigrao je obe utakmice za selekciju Crne Gore do kraja i dao doprinos osvajanju četiri boda protiv Rumunije i Litvanije.

El Fardu Ben je u dresu Komorskih Ostrva nastavio golgeterski niz započet u Zvezdi ove sezone, pa je zatresao mrežu Kameruna za osvajanje vrednog boda u remiju 1:1.

Golman šampiona Srbije Milan Borjan je sa druge strane sačuvao mrežu Kanade, jer je reprezentacija čije boje brani bila ubedljiva protiv Devičanskih Ostrva sa 8:0 u Ligi nacija KONKAKAF zone. I štoper Miloš Degenek je imao obaveze sa reprezentacijom Australije na trening kampu u Turskoj. Što se tiče Rašida Sumaile, reprezentativni defanzivac Gane je bio na klupi u porazu od Kenije (1:0).

Kada je reč o mlađim kategorijama, Srđan Babić je dobio poziv za mladu reprezentaciju Srbije, ali nije nastupao zbog lakše povrede, dok je naš talentovani Aleksa Terzić ostao u konkurenciji i nije dobio šansu.

Omladinci Srbije imali su tri susreta na tradicionalnom turniru Stevan Ćele Vilotić. Golman Miloš Gordić i ofanzivni vezista Željko Gavrić odigrali su ceo meč protiv Mađarske (0:1) u Subotici, u Kuli u remiju sa Crnom Gorom je Gavrić odigrao svih 90 minuta, dok je protiv Izraela (1:1) bio na terenu do 78.

Mlađi omladinci Srbije poraženi su od Italije (0:2) u prijateljskoj utakmici. Nikola Stajić bio je na terenu do 60. minuta, a šansu u drugom poluvremenu dobili su Marko Dedijer i Njegoš Kupusović, dok su Mateja Stojanović i Luka Krstović ostali bez minutaže.

U kadetskoj konkurenciji su nastupili svi Zvezdini igrači. U porazu Srbije od selekcije BiH (1:2), do 63. minuta su igrali Andrija Radulović, Ilija Babić i David Eleven, od 63. Miloš Pantović, a od 79. minuta šansu je dobio i Vladimir Prijović. Takođe, David Pisar je u dresu BiH odigrao celu utakmicu, objavljeno je na klupskom sajtu.