Tesna pobeda Borca kraj Morave

1087

ČAČAK – U 2. kolu KLS lige košarkaši Borca su pred domaćom publikom slavili u duelu sa Zlatiborom rezultatom 86:78. Na ovaj način čačanska ekipa je nastavila pobednički niz započet protiv Slobode u Užicu. Takođe, ovaj trijumf je sjajna uvertira pred izuzetno zahtevan meč u sredu protiv Sikst Primorske u okviru ABA 2 lige.

Radovan Đoković je pogotkom za tri otvorio utakmicu, nagovestivši dobro šutersko veče Borca. Međutim, Zlatibor je u uvodnim minutima znao da odgovori istom merom, a najviše se u tome isticao Rondović. Zahvaljujući dobrom šutu van linije 6,75 gostima je čak pošlo za rukom da povedu sa devet koševa prednosti (14:23). To je primoralo trenera Arsića da zatraži minut odmora. Odmah nakon toga Čačani su sa par dobrih napada smanjili zaostatak. Ipak, Čajetinci su i dalje vodili.

Odmah na početku drugog dela igre Marinović pogađa za tri, pa je posle dužeg vremena rezultat na semaforu bio poravnat. Kapiten je svojom energijom bitno doprineo boljoj igri domaćeg sastava. Prosto, sve mu je polazilo za rukom, i šut i asistiranje. Na drugoj strani, gosti nisu imali adekvatan odgovor na takvu igru Čačana. Primili su brzo i lako 11 koševa a da nisu ni trepnuli. Izgledali su nemoćno i bez ideje tokom većeg dela druge četvrtine. Treba pohvaliti i odličnu rolu Gavrilovića u drugoj deonici. Zahvaljujući nešto boljoj igri, Borac je mogao da ode na veliki odmor sa pet koševa suficita.

Odmah na početku treće deonice Zlatibor je dodao gas. Na volšeban način je anulirao prednost Borca, pa je sve moglo da krene od nule. Čak je gostujući tim i poveo, istina samo jednim košem (50:52). Ne želeći da se ponovi scenario iz utakmice protiv Sparsa domaćin podiže kvalitet igre, što je brzo dalo rezultat. Ponovo je Gavrilović davao prevagu Borcu, koji beži rivalu na +10 (65:55). Ponovo je čačanski tim kontrolisao meč.

U poslednjem kvartalu Zlatibor je zaigrao na sve ili ništa. Babovićevih pet vezanih poena, kao i koševi Bjelice, zabrinuli su klupu Borca, pa je zatražen tajm aut. Vodila se velika borba tokom četvrte deonice i nazirao se neizvesan završetal. Tako je i bilo. Prišli su Čajetinci u poslednjem minutu domaćinu na koš deficita (80:78), ali za više nisu imali snage. Čačani su kao kvalitetna i iskusna ekipa znali da na pravi način privedu duel kraju. Na taj način ostali su neporaženi u KLS ligi.