SP u odbojci – Carice na tronu

1410
epa07096818 Serbian players celebrate a point during the FIVB Volleyball Women's World Championship third round Pool G match between Italy and Serbia in Nagoya, central Japan, 16 October 2018. EPA-EFE/KIYOSHI OTA
JOKOHAMA – Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije u borbi za svetsko zlato pobedila je selekciju Italije sa 3:2 u setovima i tako posle evropske, osvojile i svetsku titulu!
Prvi set naše odbojkašice izgubile su sa 21:25. Drugi set Srpkinje su osvojile sa ubedljivih 25:14, dok je treći set pripao italijanskim odbojkašicama 23:25. Srbija ostaje u igri osvajanjem četvrtog seta 25:19. U odlučujućem petom setu, rezultat je bio 15:12.
Srbija je u polufinalu savladala Holandiju 3:1 i prvi put izborila finale na Svetskom prvenstvu, dok su Italijanke posle drame pobedila Kinu 3:2. Do prilike za najsjajnije odličje Italija je došla samo sa jednim porazom na turniru i to upravo od Srbije u borbi za prvo mesto grupe Fajnal-siksa.