Simultanka Jovane Paunović – Fudbalerke ŽFK Sloga nadigrale Šapčanke rezultatom 3:1

2264

KRALJEVO – Juniorke ŽFK „Sloga“ 036 savladale su danas ekipu Šapca na domaćem terenu (u Jarčujaku) rezultatom tri prema jedan u okviru RLS i ostale neporažene u dosadašnjem toku prvenstva.

Po sparnom i veoma teškom vremenu za igru Kraljevčanke su od starta utakmice igrale ofanzivno i napadački sto je, zapravo, i  doprinelo ovakvom epilogu susreta.
Kapitenka Sloge, Jovana Paunović je pogotkom iz jedanaesterca u 25.minutu meča dovela svoj tim u vođstvo.

Gošće su tražile šansu u kontanapadu i u nekoliko navrata stavile na ispit odbranu domaćina, ali je do pauze rezultat ostao nepromenjen. U nastavku su igračice Sloge zaigrale presing što je zbunilo devojčice iz Šapca koje nisu mogle da iznesu loptu preko centra, pa je jednu od grešaka iskoristila najagilnija fudbalerka domaćih, Jovana Paunović. Napravivši pravi slalom početkom drugog dela susreta i sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodila je donji desni ugao golmana gostujuće ekipe u 40. minutu ,koja je, inače, bila najbolji pojedinac tima iz Šapca.

Nakon opravdano dosuđenog penala gošće smanjuju rezultat na dva prema jedan pogotkom Teodore Mihajloivić u 50 minutu. Tačku na I stavila je opet Paunović koja je ostavila srce na terenu, golom iz slobodnog udarca u 55. minutu pa je opravdano proglašena za najbolju igračicu utakmice.

„Odlika velikih ekipa je da pobeđuju i kada loše igraju, a mi danas nismo dali maksimum, međutim, individulani kvalitet naše kapitenke je presudio čime smo upisali nova tri boda“, bio je strog nakon susreta trener Kraljevčanki, Dejan Đilas.

Sa druge strane šef struke gostujućeg tima, Svetislav Pantić je ocenio da je prevaga u korist Sloge napravljena jer je dosuđen prvi jedanaesterac.

„Do tog trenutka smo pružali sjajan otpor dobroj ekipi iz Kraljeva, ali nakon penala smo pali i nažalost izgubili“, rekao je on.

Najbolja igračica, golman i kapiten ekipe iz Šapca, Anđela Vešić je ocenila da su njihove protivnice bile nadmoćnije na terenu.

„Ova pobeda naših rivalki je sasvim zaslužena, bile su mnogo dominantnije i imale Jovanu koja je danas bila nezaustavljiva na igralištu“, zaključila je ona.

Inače poluvreme kod juniorki koje se takmiče u okviru Razvojne lige Srbije traje 35 minuta.