Partizan izdržao nalete Borca i plasirao se u polufinale Kupa

468
epa03369158 Germany's Tibor Pleis (white) tries a shot at the net despite the close attention of Sweden's Erik rush during the European Championship Basketball Qualifikation match in the Arena in Neu-Ulm, Bavaria late 24 August 2012. EPA/STEFAN PUCHNER

Košarkaši Partizana nadigrali su Borac iz Čačka sa 76:72 i plasirali se u polufinale Kupa Radivoja Koraća. Crno-beli će u borbi za finale igrati sa Crvenom zvezdom.

Crno-beli su uspeli da nadigraju Borac u izuzetno uzbudljivom meču. Žestok tempo tokom celog meča, puno trčanja. Borac se nije predavao, konstantno je pokušavao a uhvati priključak, ali Partizan je uspeo da odoli svim naletima protivnika i zasluženo trijufuje i obezbedi plasman u polufinale.

Partizan preko Borca do polufinala

Partizan je vodio od samog početka, iako se u prvom poluvremenu vodila izjednačena borba, Borac je samo sredinom drugog perioda uspeo da izjednači 28:28. Ipak crno-beli su ponovo dodali gas i do poluvremena stigli do plus osam – 40:32.

Treća četvrtina je prelomila. Crno-beli su brzo došli do dvocifrene prednosti, koju su uspeli da održe do kraja perioda – 62:49. U poslednjem peridu Partizan je šutevima sa distance uspeo da povede sa 16 razlike – 68:52.

Čačani su pokazali da su tvrd orah, parirali su protivniku i na pet minuta pre kraja prišli na minus osam – 68:60.

Nastavio je Borac da topi prednost crno-belih, a na tri i po minuta pre kraja na semaforu je stajalo 71:66.

Partizan je uspeo da odbije i ovaj nalet Borca i reši meč u svoju korist, iako je na 30 sekundi pre kraja posle dosuđenog namernog faula, tim iz Čačka prišao na minus dva – 74:72.

Partizan je uspeo da da postigne koš, Čačani su propustili napad i na kraju trijumf crno-belih 76:72.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Mika sa 15 poena, Dangubić je postigao 12, a Jaramaz 11. U timu Borca Džons je imao učinak od 14 poena, Miletić je dodao 10, a Novaković devet.