Miroljubivo za kraj sezone

2354

KRALJEVO – U poslednjem, tridesetom kolu okružne lige Raškog okruga u komšijskom derbiju izmedju FK Stubla i Omladinca iz Novog Sela, nekadašnjeg srpskoligaša po sparnom i teškom vremenu za igru komšije su miroljubivo završili sezonu, a rezultat je na kraju bio nerešen 2-2.

Počeli su domać silovito,ređali su se napadi i šanse da bi posle kornera već u petom minutu golom štopera Milosavljevića i poveli sa jedan prema nula. Nastavili su u istom ritmu napadajući uglavnom po desnoj strani preko brzonogog Marića koji je zadavao glavobolju odbrani gostiju i zahvaljujući odličnom golmanu gostujuće ekipe na odmor se otišlo sa samo jednim golom razlike.

U drugom delu utakmice gosti preuzimaju inicijativu i sasvim zasluženo poravnavaju rezultat, a ubrzo potom i prave potpuni preokret. Dvostruki strelac Vesić, iako najstariji na terenu pokazao mladićima kako se bori za boje kluba čiji dres nose.

Da pravda bude zadovoljena pobrinuo se rezervista FK Stubal, mlađani Petrović koji je u više navrata pokazao da se na njega može, ali I mora ozbiljno računati u sledećoj sezoni. On je prelepim pogotkom sa nekih osamnaest metara tri minuta pre kraja susreta krunisao dobru igru u zadnjih dvadesetak minuta i postavio konačan rezultat ovog meča dva prema dva, što je i najrealniji ishod po onome što je viđeno na terenu.

„Sezona je bila duga i iscrpljujuća, ali su rezultati sasvim zadovoljavajući. Malo je u poslednjih par kola došlo do pada forme, međutim, bilo je prostora da se ukaže prilika nekolicini igrača iz omladinskog pogona. Sledi pauza, pa ojačavanje tima. Ukoliko se sve kockice slože možda i napad na sam vrh tabele u sledećoj sezoni“, izjavio je sportski direktor FK Stubal, Bojan Blagojević.