KRAJ: Crvena zvezda – Liverpul 2:0

1340

Izabranici Vladana Milojevića napravili su senzaciju u četvrtom kolu Lige šampiona. Dvostruki strelac Pavkov heroj crveno-belih..

Zvezdin napadač zatresao je mrežu Alisona u 22. i 29. minutu i ostavio Jirgena Klopa i njegove igrače u šoku. Dugo je trebalo Liverpulu da zaigra u svom prepoznatljivom stilu, posle prvih 45 minuta kada nisu uspeli da šutnu u okvir gola. U nastavku nešto bolje izdanje vicešampiona Evrope, ali ni brojne šanse Salaha, Firmina i Manea nisu bile dovoljne da poremete sjajnog Borjana.

20:00 – DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme na stadionu „Rajko Mitić“. Dvostruku izmenu napravio je Klop pred nastavak – Firmino je ušao u igru umesto Staridža, a Gomez umesto Aleksandera Arnolda. Pripretila je Zvezda već u uvodnim minutima golu Alisona. Dobru šansu je imao Marin, šutirao je direktno, ali je izblokiran. Tražili su igranje rukom Milnera crveno-beli, ali je glavni arbitar smatrao da nema govora o kaznenom udarcu. Na ponovljenom snimku se ipak jasno videlo da je fudbaler Liverpula nepropisno zaustavio šut Marina.
Usledio je pritisak igrača u ljubičastim dresovima na polovini domaćina. Firmino je uneo svežinu u igru „redsa“, koji za razliku od prvog poluvremena sada deluju mnogo bolje i konkretnije. U 55. minutu povredio se Stojković, ostao je na travi i nekoliko minuta mu se ukazivala pomoć. Nije čak bio u stanju ni da sam napusti teren, pa je Vladan Milojević bio primoran da napravi prvu promenu u postavi. Na teren je ušao Gobeljić.
U 64. minutu Čaušić je zamenio Marina, a usledila je velika ofanziva Liverpula. Nizale su se šanse za Salaha, a posle jedne od njih egipatski napadač je pogodio stativu. U 73. minutu Jovičić je ušao na teren umesto Krstičića, pa je strateg domaćeg tima tako ostao bez prava na izmenu. Da se neće samo braniti u drugom poluvremenu Zvezda je pokazala posle brze kontre, kada su kombinovali Pavkov, Jovičić, Ben i Gobeljić. Gobeljić je taj koji na kraju nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo i šutne na gol Alisona.
Rizikuju fudbaleri Liverpula kako bi vršili pritisak na protivničkoj polovini, ali su Borjan i Zvezdini defanzivci na visini zadatka. I Klop je izvršio poslednju izmenu – Origi je ušao umesto Lalane. Veliki hendikep za srpskog šampiona desio se u 83. minutu. Čaušić je morao da napusti teren kako bi mu se ukazala pomoć, pa su crveno-beli ostali sa deset igrača na terenu. „Redsi“ na sve načine pokušavaju da dođu do pogotka. U 84. minutu Firmino je uposlio Van Dajka, ovaj je pokušao glavom, ali je lopta završila preko gola.
Isteklo je regularnih 90 minuta, igraće se još pet, odlučili su arbitri. Ni u nadoknadi „redsi“ nisu mogli do gola. Rezultat je na kraju 2:0.

18:55 – PRVO POLUVREME

Prvi napad na meču imali su gostujući igrači i odmah su pripretili golu Borjana. Salah je bio glavni akter te akcije, mogao je da šutira direktno na gol, ali se odlučio za asistenciju na levi bok. Srećom po domaće, Mane je bio u ofsajdu. Nastavili su „redsi“ da prete, Milner je imao dobru poziciju za šut, ali je lopta završila daleko od gola.

U devetom minutu prvu ozbiljnu šansu imali su fudbaleri Zvezde. Marin je nadmudrio Milnera, šutirao direktno na gol rivala, ali nedovoljno snažno. Alison je lako uhvatio tu loptu. Crveno-beli vrše pritisak na zadnju liniju Liverpula, tako su stvorili nekoliko dobrih šansi, a najbolju je imao kapiten Savić u 15. minutu. Ipak, nije bio precizan. Krenula je kontra na drugoj strani, Mane je želeo da uposli Salaha, a ovaj je propustio loptu iza leđa za Staridža koji je ostavljen sam. Međutim, ni on nije bio dovoljno precizan, promašio je čist zicer i šutirao preko gola.

GOOOOOOL – PAVKOV DONEO VOĐSTVO ZVEZDI U 22. MINUTU
Euforija na „Marakani“! Zvezda vodi protiv Liverpula posle kornera koji je sjajno izveo Marin, a Pavkov glavom „matirao“ Alisona. Prethodno je Ben šutem iz velike daljine namučio golmana gostujućeg tima, a sada se upornost crveno-belih konačno isplatila.

Posle primljenog gola Jirgen Klop je odmah na zagrevanje poslao trojicu igrača. Zvezda posle 27 minuta igre ima veći posed lopte i broj šuteva ka golu (sedam naspram pet).

GOOOOOOL – MAJSTORIJA PAVKOVA ZA 2:0
Za samo sedam minuta Pavkov je dva puta savladao Alisona. U 29. prava majstorija! Kao furija je prošao kroz odbranu Liverpula, izborio se za šut pored Vajnalduma, čuvar mreže gostiju je bio potpuno nemoćan.

Nastavili su da napadaju fudbaleri Crvene zvezde, priliku za treći pogodak imao je Pavkov, ali su igrači Liverpula sačuvali svoj gol. Sa druge strane, „redsi“ kao da su i dalje u šoku usled nepovoljnog rezultata koji nikako nisu očekivali posle samo pola sata igre.

Zvezda posle prvih 45 minuta ima četiri šuta u okvir gola rivala, Liverpul nijedan. Po posedu lopte gosti su ipak u blagoj prednosti (47 naspram 53 odsto). Pred odlazak na odmor rezultat je 2:0.