Košarkaši Zlatibora poraženi od Borca

1050

U meču 15. kola Košarkaške lige Srbije košarkaši Zlatibora poraženi su na svom parketu od čačanskog Borca sa 86-64. Čajetincima je ovo sedmi poraz u ligi, a prvi ligaški poraz od Borca na domaćem terenu.

Domaći su uspeli da u uvodnih šest minuta meča svedu Čačane na samo tri postignuta poena, naspram 11, koliko su ubacili oni. Zlatibor je u tim trenucima posebno bio raspoložen u šutu spolja. Borac je do kraja četvrtine ipak uspeo da se rezultatski vrati (16-14). Domaći su u drugom periodu vratili šest poena viška, a treba istaći da su polovinu ove deonice igrali sa Rondovićem na poziciji „pet“.

Tehnička greška svirana domaćima dovela je do toga da je Borac praktično iz jednog napada postigao četiri poena i ponovo smanjio zaostatak na koš razlike. Nedugo potom došli su i do prvog vođstva na meču. Marojevićev povratak na parket pojačao je napade domaćih, koji nisu dopustili veći pad u igri i uspeli su da ponovo povedu. S pola koša razlike otišli su na odmor (35-34), a treba istaći da je malo falilo da Ilija Đoković u poslednjoj sekundi pogodi koš sa svoje polovine.

Borac je furiozno započeo treću deonicu i za samo tri i po minuta najviše zahvaljujući poenima Marinovića i Majstorovića poveo sa 48-38. Nošeni podrškom svojih pristalica, koje su na Zlatibor doputovale u značajnom broju, Čačani su u nastavku četvrtine tu prednost podigli i na plus 21 (61-40). Pred poslednjih deset minuta Borac je vodio sa 64-45. Čačani nisu spuštali tempo svoje igre, te su u poslednjoj deonici imali i 24 poena viška.

Krsto Bjelica je ubacio 13 poena za domaće, dok su po 12 poena postigli Radomir Marojević(osam skokova) i Bogdan Riznić (pet kokova). Na ovom meču u domaćem taboru debitovao je Bogdan Vesović, dok je kod gostiju po prvi put zaigrao novopridošli Strahinja Gavrilović, koji je sa 19 poena i pet skokova bio i najefikasniji na meču. Kod Čačana Đorđe Majstorović je postigao 12 poena, Ilija Đoković i Nikola Kočović ubacili su po 11, a Urtoš Čarapić imao je 10 poena i sedam uhvaćenih lopti.

KK Zlatibor: Smolović, Riznić 12 p. 5 sk, Marojević 12 p. 8 sk, Lobarev 4, Vesović 2, Vorkapić, Bjelica 13, Babović 1, Pavlović 8 p. 6 sk, Krstajić 8, Rondović 3, Čorbić 1. Trener: Vanja Guša
KK Borac: Marinović 9, Đoković I. 11, Gavrilović S 19 p. 5 sk, Đoković R 5, Majstorović 12 p. 5 sk, Prlja 3, Čarapić 10 p. 7 sk, Popović 1, Gavrilović I. 2, Kočović 11, Alikadić, Stamenković 3. Trener: Jovica Arsić
(tokom meča KK Zlatibor je objavio da je njihov sponzorski tim uvećan za „Viner štediše osiguranje“)