Košarkaši Borca „pregazili“ Dinamik na Dorćolu

1253

ČAČAK – Ekipa Borca nastavila je impresivni pobednički niz koji traje od kada je na kormilo tima seo Marko Marinović. Nova žrtva čete iz Čačka bio je Dinamik, koji je u Beogradu savladan rezultatom 74:94 (24:23; 11:32; 17:18; 22:21). Kako se na kraju ispostavilo, ključna je bila druga deonica, koju su Čačani dobili sa čak 21 poenom razlike.

U skladu sa očekivanjima, timovi su prilično ujednačenih snaga krenuli susret. Niko se nije previše isticao niti uspeo da stekne prednost, već se igralo koš za koš. Najveću prednost imao je Borac u petom minutu igre, a ista je iznosila svega četiri koša (11:15). Ali odmah je Dinamik to sustigao, pa se sve vratilo na početno stanje. U tom ritmu je i okončan prvi deo igre.

Borac je fenomenalno otvorio drugi deo duela, jer je napravio seriju od 16 pogodaka, pre svega zahvaljujući dobrom šutu sa distance Na taj način su Čačani po prvi put stekli razliku od dve cifre, koja je u nastavku samo rasla. Na drugoj strani, igra Dinamika bila je prilično konfuzna i uzdrmana. Više od pet minuta bilo je potrebno domaćinu da prekine sušu i spusti loptu na dno mrežice. Naravno, zasluge za to pripadaju odbani Čačana, koja je sve držala pod konac. Kako ni napad nije zaostajao, Borac je uspeo da ode do +20 (35:55). Samo 11 poena Dinamika za 10 minuta, naspram 32 rivala, svedoče o dominaciji gostujuće ekipe. Zbog sjajne igre u drugom delu meča tim trenera Marinovića je daleko zadovoljniji otišao na veliki odmor.

Dinamik kreće drugo poluvreme sa četiri koša u nizu, tek da nagovesti da se nije predao. Ali tu mini-seriju prekida Majstorović pogotkom za dva. Od tog trenutka ponovo je zavladala rezultatska klackalica, baš kao u prvoj četvrtini. Razume se, taj tempo je išao u korist Borca, koji je imao veliki suficit iz prvih 20 minuta meča. Čačani su nastavili da igraju kvalitetnu košarku, pa su uspeli u jednom momentu da dođu do velikih plus 24 (45:69).

U poslednjem kvartalu Dorćolci su pokušali da dođu do igre koja može da ih spasi ubedljivog poraza na domaćem terenu. Međutim, nisu uspeli čak ni da ublaže poraz. Mašinerija Marka Marinovića nije se dala zaustaviti. Borac je potpuno zasluženo odneo kući dva važna boda i pokazao veliku želju i spremnost da odbrani zvanje prvaka KLS lige.

Naredni meč Borac će igrati na parketu dvorane kraj Morave. Protivnik u okviru 3. kola ABA 2. lige biće Sparsi iz Sarajeva, a početak meča zakazan je za 18 časova.

Dinamik: Matijašević, Pašajlić 10, Mert 8, Vulikić 3, Beslać 7, Sokolović 3, Tomašević, Ostojić 9, Paunović 7, Smiljanić 10, Vujović 1, Šalić 16.
Borac: Alikadić 6, Šušić, Đoković 15, Krsmanović, Bumbić 3, Gavrilović 12, Majstorović 12, Kočović 13, Nerandžić, Džouns 12, Todorović 16, Čarapić 5.