Jovica Arsić nakon meča sa OKK Beogradom: Dobra odbrana ključ pobede

1415

Košarkaši Borca opravdali su ulogu favorita, jer su na domaćem parketu, u jednom zanimljivom meču savladali OKK Beograd rezultatom 89:81.

U prvom poluvremenu OKK je pružio dostojan otpot favorizovanom protivniku. Dobrim skokom, a predvođeni raspoloženim Simeunovićem, Beograđani su zadavali velike muke domaćinu. Ipak, u drugom poluvremenu Čačani su zbili svoje redove i podigli odbranu na zavidan nivo. Pored toga, nekolicinu igrača je krenuo šut, tako da je Borac mirne glave mogao da privede meč kraju i na svoj konto upiše četvrtu pobedu u Superligi.

Jovica Arsić, kormilar Borca, smatra da je dobra odbrana u trećoj deonici presudila ko će na kraju izaći kao pobednik:

,,Konačnim rezultatom sam zadovoljan. Smatram da smo u dobrom delu utakmice igrali korektnu odbranu. Ali zbog pada koncentracije i nekih neobičnih grešaka dozvolili smo protivniku poene iz drugog napada. Zbog toga nismo imali dobar rezultat u prvom poluvremenu. Ali u trećoj četvrtini smo zaigrali odlično u fazi odbrane i u tim momentima smo stekli zavidan kapital koji nam je omogućio da mirno privedemo meč kraju“.

Već u subotu veče Borac očekuje izuzetno zahtevan meč protiv FMP-a. Arsić je prozborio i o tom duelu.

,,Čeka nas mnogo težak posao u subotu. U prvom meču igrači FMP-a su odigrali zaista odlično, a na nama je da nađemo način da im se revanširamo. Nismo u poziciji da pretimo jer ne znam kakav će biti zdravstveni bilten. Ali pobeda ne sme da dođe u pitanje. FMP je talentovana ekipa, puno je mladih reprezentativaca u njihovom rosteru i zbog toga nikako ne smemo da ih potcenimo. Fizički su superiorna ekipa, tako da ćemo morati da damo svoj maksimum. Nadam se da će i publika da popuni halu, pa da zajedno slavimo nakon utakmice“, dodao je Jovica Arsić.

Radovan Đoković, jedan od najzapaženijih igrača na susretu, naglašava da Borac posle pobede nad OKK svu snagu i misli usmerava na meč sa FMP-om.

,,Čestitao bih OKK Beogradu na dobroj partiji, a svojim saigračima na pobedi. U ovom meču bili smo lišeni pomoći nekolicine igrača poput Ilije Đokovića, Prlje, Alikadića… U prvom poluvremenu imali smo problema da kontrolišemo skok, tako da je OKK imao priliku da postiže poene iz drugog napada. Međutim, u trećoj četvrtini smo to iskontrolisali, tako da je stvorena razlika koju smo sačuvali do kraja. Sada misli usmeravamo ka veoma važnoj utakmici protiv FMP-a“, izjavio je Đoković.