Čačani uspešni na prvenstvu Srbije

767
U subotu 10. aprila u Aranđelovcu na prostoru planine Bukulje na izuzetno zahtevnoj i teškoj stazi održano je Prvenstvo Srbije u planinskom trčanju. Ovo takmičenje iz godine u godinu dobija na značaju i na kvalitetu, pa je ovogodišnje bilo najbolje do sada sa učešćem preko 100 atletičara iz 29 klubova, koji su nastupili u 8. disciplina. Ujedno ovo je bilo izborno takmičenje za određivanje sastava reprezentacije Srbije za nastup na Prvenstvu Balkana u planinskom trčanju, koje se ove godine održava u Rumuniji.

Ekipa ČAAK – a na Prvenstvu Srbije u planinskom trčanju na Bukulji

U trci pionirki na 2000 metara veliku borbenost pokazala je Đurđa Đokić osvajanjem trećeg mesta iako je još uvek mlađa pionirka.

Đurđa Đokić 3. mesto
U trci pionira na 2000 metara treće mesto zauzeo je Vuk Grujić, koji je kao i Đurđa još uvek mlađi pionir.
Vuk Grujić 3. mesto
U trci juniorki na 6000 metara Čačani su imali razlog za dvostruko slavlje. Prvo mesto osvojila je Sanja Đoković, dok je drugo mesto osvojila Marijana Jakovljević.
Sanja Đoković 1. mesto; Marijana Jakovljević 2. mesto.
Najbolji čačanski junior Ognjen Nikolić se posle kraće povrede uspešno vratio u nastavak sezone. U trci dužine 6000 metara zauzeo je odlično 2. mesto.
Ognjen Nikolić 2. mesto
Obzirom da je ovo bilo izborno takmičenje za sastav reprezentacije Srbije za Prvenstvo Balkana u Campulung M. (Rumunija) za kategoriju juniora i seniora atletski klub ČAAK  će u sastavu reprezentacije imati dva ili tri atletičara što zavisi od odluke selektora Edina Zukovića.