Borac se porazom u Sarajevu oprostio od plej-ofa ABA2 lige?

1132

ČAČAK – Košarkaši čačanskog Borca poraženi su na gostovanju sarajevskim Sparsima sa 66:63 u utakmici 12. kola Druge jadranske lige.

Početak meča bio je poprilično neefikasan, košarkaši obe ekipe pravili su greške u napadu, a nakon prvih deset minuta rezultat na semaforu je bio 15:15.

Gosti iz Čačka su zaigrali znatno bolje u drugoj deonici, napravili su rezultatsku prednost i na poluvreme otišli sa vođstvom od sedam poena.

Domaći tim je u trećoj deonici je napravio preokret, a odličnom igrom do kraja meča uspeli su da sačuvaju prednost i upišu osmu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Albijanić koji je ubacio 20 poena, a sledili su ga Vrabac i Durmo sa po 11 ubačenih poena. Na drugoj strani, najviše poena je ubacio Majstorović – 16.

Ovim porazom Borac je već na polovini prvenstva ABA 2 lige praktično izgubio sve šanse da se nađe među prve četiri ekipe, koje vode u doigravanje.

U narednom kolu Čačani dočekuju MZT iz Skoplja.

Izvor: Morava info, Mozzart sport