Borac poražen u Čačku na startu ABA 2 lige, Dinamik slavio

1120

ČAČAK – U prvom kolu ABA 2 lige na iznenađenje publike u hali kraj Morave nakon produžetka pobedu je odnela gostujuća ekipa Spars rezultatom 80:84 (28:17; 13:24; 15:20; 16:11; 8:12).

Shodno očekivanjima, izabranici Jovice Arsića su bolje otvorili utakmicu. Želja da se od samog starta pokaže da je čačanski parket nepokorljiv bila je očita kod igrača Borca. Igralo se veoma čvrsto na obe strane. Visoki igrači domaćeg sastava pravili su dosta problema protivniku u reketu, a u tom poslu prednjačio je Stamenković. Kada je Gavrilović pogodio šut za tri, Borac je po prvi put poveo sa dvocifrenim brojem poena (18:7). Iako su Sparsi nastojali da anuliraju zaostatak, domaći igrači to nisu dozvoljavali, čak povećavši prednost na 14 koševa (28:14). U tim momentima dobru rolu je imaoRadovan Đoković, koji je ubacio 10 poena. Nema sumnje, bio je Borac bolji u prvih deset minuta.

Mladi Alikadić je sjajnim prodorom otvorio drugi desetominutni period, što je još više probudilo publiku u hali. Kvalitetnu igru iz prve deonice Čačani su nastavili i u drugoj. Ali to nije dugo trajalo, jer ni Sparsima nije falilo borbenosti. Naročito se isticao Protić, kome je dobro poznato kako je to igrati na vrućem čačanskom parketu. Ono što su naumili gosti su i ostvarili. Polako, ali sigurno, topili su prednost Borca. Do poluvremena im je uspelo da poravnaju rezultat. To je za Sarajlije bio zaista veliki podvig.

Trojkom Glogovca započelo je drugo poluvreme. Tim košem, kao i pogotkom Albijanića Sparsi su po prvi put vodili (41:46). Za Borac je nastupila mini-suša, koju je nakon dva minuta igre prekinuo Popovićkošem van linije 6,75 metara. Publika je shvatila da je potrebna domaćim košarkašima, pa je intezivirala navijanje. Igrala se veoma brza košarka sredinom deonice. Sparsi su „osetili krv“, tako da su se ravnopravno borili sa favorizovanim domaćinom. Treba pohvaliti dobru igru Albijanića i Vrapca u trećoj deonici, jer su zadavali dosta muka domaćinu. Sve u svemu, na pomolu je bila izuzetno dramatična i zanimljiva četvrta deonica.

Odlučujući deo igre trebalo je da donese razrešenje dileme ko će slaviti u prvom ovosezonskom meču. Pobednik se nije mogao naslutiti, jer je vođena prava muška borba. Ipak, prvu osetniju razliku napravili su Sparsi, dostigavši suficit od 10 koševa (56:66). Tada je Borac shvatio da je đavo odneo šalu. Prvo je trener Arsić zatražio minut za savetovanje, da bi zatim na parket izveo možda i najiskusniju petorku. Nošen jakim navijanjem, Borac je na kraju, istina na jedvite jade, uspeo da izbori produžetak. Junak Čačana bio je Radovan Đoković, kome je pošlo za rukom da u poslednjim sekundama pogodi koš za produžetak.

U dodatnih pet minuta košarke više energije, koncentracije, ali i sreće imali su Sparsi. Na taj način su Sarajlije zabeležile veliki brejk na startu sezone i prvu pobedu u ABA 2 ligi.

Dinamik je ostvario pobedu na početku ABA 2 lige, pošto je savladao Zrinjski rezultatom 73:50. U pobedničkom sastavu najefikasniji bio je Dušan Kultešić sa 16 poena, dok je Miloš Glišić dopisao 14 poena, uz devet skokova, tri ukradene lopte i dve asistencije i indeks korisnosti – 32. Kod domaćinaAleksandar Todorović imao je 15 poena.

Vršac je loše započeo novu sezonu, pošto je poražen od Splita kao gost s ubedljivih 69:87. Kod Splita najbolji je bio Džamel Moris s 21 poenom, dok je kod gostiju Nemanja Kapetanović ubeležio 14 poena, uz osam asistencija i četiri ukradene lopte.