Borac lagano do treće pobede u ABA 2 ligi

1165

,ČAČAK – U 8. kolu ABA 2 lige srpski derbi pripao je ekipi Borca. Košarkaši iz grada na Moravi su ubedljivo savladali rivala iz Vršca rezultatom 89:71, upisavši tako treću pobedu u regionalnom takmičenju.

Munjevito je Borca započeo meč. Naročito se isticao Majstorović, koji je vezao četiri poena. Međutim, velika borbenost krasila je i gostujuće igrače. Shodno tome, u uvodnim minutima niko nije uspeo da stekne kakvu bilo prednost. Ekipe su bile mahom poravnate. Sa šest koševa Čarapić je parirao gostima koji su sredinom četvrtine bili u naletu. Ali Borac je imao znanja da spreči motivisane Vrščane da urade nešto više. Krajem deonice dobru rolu imao je Gavrilović, koji je pogodio dve vezane trojke. Na njega se nadovezao Ilija Đoković, tako da je krajem prvog desetominutnog perioda Borac stekao vođstvo od šest poena. Neveliko, ali pristojno.

Sjajnim prodorom i košem Prlje otvoren je drugi kvartal. Nakon toga Čarapić pogađa za tri, tako da Borac beži na do tada najvećih +8 (34:26). Ipak, Vršac nije spuštao gard, već je sve vreme disao za vratom domaćinu. Velika borbenost gostiju bila je plodonosna, jer nisu dozvolili da se Borac odlepi, već su održali egal. Tako je ostalo do velikog odmora. Treba dodati još i to da je prvo poluvreme ovog meča slika i prilika nedavno odigranog duela ovih rivala.

U prva dva minuta treće četvrtine samo je Čarapić uspeo da poentira, i to van linije 6,75. Ostalim košarkašima ruke kao da su bile vezane. Tek je Majstorović prekinuo sušu. Serija Borca 7:0 naterala je trenera Maksimovića da zatraži tajm aut. Ipak, to nije urodilo plodom. Borac je nastavio da igra bolju košarku, uspevši da povede i sa dve cifre. Tada je na semaforu stajalo 61:49, što beše najveća prednost domaćina. Činilo se da Vrščani polako posustaju i polažu koplja pred domaćinom.

Ali svi koji su verovali da je Vršac gotov grdno su se prevarili. Nastavili su gosti da ugrožavaju prednost Borca. Iako su vodili, nisu smeli Čačani da se opuštaju. Naravno, po ko zna koji put motor ekipe i glavni poenter bio je Radovan Đoković. Ali rame uz rame stajali su i ostali. Vršac je imao snage do polovine poslednje deonice da pruža otpor, ali tada se potpuno predao. Borac je polako podizao prednost, koja je u jednom momentu iznosila 19 koševa (87:68). Čačani su ponovo pokazali da su u ovom trenutku ipak bolji i kvalitetniji tim od Vršca, kome ipak treba odati priznanje za na velikoj borbenosti.

Borac: Alikadić, Popović 6, R. Đoković 20, I. Đoković 12, Gavrilović 9, Majstorović 17, Krsmanović, Prlja 6, Kočović 2, Zekavičić 1, Čarapić 12, Marinović 4.
Vršac: Ćirković 4, Munižaba 3, Kapetanović 7, Mitrović 12, Radivojević 8, Brkić 4, Jovanović 16, Simović, Ognjenović 12, Silađi 5.