Borac bolji od FMP-a u Železniku

557

Košarkaši Borca iz Čačka pobedili su FMP u Železniku rezultatom 77:67 u prvoj utakmici četvrtfinalne serije Superlige Srbije.

Posle kratkog vođstva domaćih na početku utakmice, ekipa iz Čačka preuzela je rezultatsku prednost koju nije ispustila do kraja meča.

Već na poluvremenu je bilo 47:38 za Borac, koji je veći deo drugog dela utakmice uspešno čuvao dvocifrenu prednost.

Prilazio je FMP nekoliko puta u poslednjoj četvrtini na minus 10, ali ozbiljnije nisu zapretili.

Teško da su i mogli, pošto su šutirali sa samo 30 odsto uspešnposti za dva i 22 odsto uspešnosti za tri poena.

Koštalo ih je i 14 izgubljenih lopti, naspram samo šest Borčevih.

Najefikasniji u pobedničkom timu, sa 16 poena, bio je argentinski plejmejker Lautaro Lopez, koji je pred početak Superlige došao u Borac iz Intera iz Bratislave.

Filip Čović je ubacio 12, a Marko Pecarski i Stefan Lazarević po 11 za FMP. Lazarević je zabeležio i 13 skokova.

Borac će već u subotu na svom terenu u Čačku imati priliku da se plasira u polufinale Superlige Srbije.