Borac bolji i od vicešampiona Bugarske

1113

Čačak – Borac je odigrao još jednu u nizu pripremnih utakmica pred početak nove sezone. U hali kraj Morave gostovala je ekipa Balkana iz Botevgrada (Bugarska), a slavili su domaćini rezultatom 77:70 (21:21, 25:12, 21:21, 10:16).

Prva četvrtina je donela dosta ujednačenu igru, nije bilo preterano dobre košarke u prvih deset minuta, igralo se koš za koš, pa je ovaj period završen u egalu.

Nastavak igre u prvom poluvremenu doneo je nešto angažovaniju igru košarkaša Borca koji su došli do pet poena prednosti koju su održavali do finiša prvog druge četvrtine, a onda su tu prednost i dodatno uvećali do 13 poena razlike.

Borac je u drugom poluvremenu uspeo da očuva prednost iako su gosti u jednom trenutku, polovinom poslednje četvrtine, pripretili serijom koševa, pa su došli na – 7. Ipak Borac je prekinuo tu seriju i relativno mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi Borca bio je Radovan Đoković sa 17 poena.

Borac: Čarapić 6, Alikadić 4, Popović 2, Kočović 2, Marinović 15, I. Đoković 6, Gavrilović 3, Krsmanović 1, Prlja 4, R. Đoković 17, Majstorović 5, Stamenković 6, Zekavičić 6.

Balkan: Braun 7, Hristov, Minkov 3, Marinov 3, Hopkins 29, Mulalić, Roseboro 4, Ivanov 6, Vasilev, Dimitrov 9, Petkov 9.