Balkanska bronza u Čačku

667
U Sofiji je 13. februara održano je atletsko Prvenstvo Balkana za juniore/ke na kome je nastupilo dvoje čačanskih atletičara Ivana Ilić u trci na 60 metara i Ognjen Nikolić u trci na 3000 metara.
Neverovatna sedmica iza AK ČAAK, dovela je Ivanu Ilić u sam vrh juniorskog balkanskog sprinta,  posle neverovatnih 7,46 sekundi i juniorskog rekorda Srbije na 60 metara što je u tom trenutku bio ovogodišnji najbolji juniorski rezultat na Balkanu. Ivana je osvojila treće mesto na dvoranskom Prvenstvu Balkana za juniore/ke.
Odlična trka i pobeda u kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 7,54 nagovestila je dobar rezultat u finalu.
Rezultat u finalnoj trci 7,53 sekundi bio je za nijansu bolji od polufinalne trke, i dovoljan za treće mesto.
U trci na 3000 metara veliko iznenađenje napravio je atletičar Austrije, koji je nametnuo vrlo jak tempo od prvog metra, pa je time pobednik bio praktično rešen od samog starta. Grupa od čak pet atletičara ušla je u borbu za srebrnu medalju, u toj grupi bio je Ognjen Nikolić, koji je posle uzbudljivog finiša zauzeo 5. mesto.
Atletičari ČAAK – a na Prvenstvu Balkana

– Zadovoljan sam nastupom Ivane i Ognjena. Balkanska atletska federacija broji 21 reprezentaciju od kojih mnoge nemaju baš mnogo veze sa Balkanom pa ovo takmičenje iz godine u godinu postaje sve jače.  Prošle godine pobednica je zabeležila vreme 7,58.sekundi, a ove 7,44 sekundi što dovoljno  govori o kvalitetu takmičenja. Ivana je ostala na visokom nivou forme. Rezultat 7,53  i bronzana medalja je potvrda kvalitetnog trenažnog procesa.  Posle dobrog nastupa na Prvenstvu Srbije za seniore/ke, kao i u Sofiji, selektor reprezentacije Edin Zuković je pozvao Ivanu Ilić u seniorsku reprezentaciju Srbije za nastup na Prvenstvu Balkana za seniore 20. februara u Istanbulu.
Ognjen je do poslednjih 50 metara trke bio u borbi za medalju, a u takvim situacijama pored spremnosti odlučuje mnogo toga, Rezultat 8:48,33 je malo slabiji od njegovog najboljeg ovogodišnjeg rezultata- istakao je trener  iz ČAAK-a Dragan Dukanac.