Atletičari ČAAK – a se okitili sa sedam medalja u Kruševcu

654

ČAČAK – Juniori i juniorke Atletskog kluba ČAAK osvojili su sedam medalja na Prvenstvu Srbije za starije juniore održanom u Kruševcu, saopšteno je iz tog kluba.

Ovakva žetva medalja mlade čačanske atletičare svrstala je na sedmo mesto po uspešnosti na čitavom šampionatu, odmah iza Vojvodine i Crvene zvezde.

Prvog dana Čačani su osvojili maksimalnih tri zlatne i jednu srebrnu medalju.

U trci na 100 metara za juniorke Ivana Ilić je osvojila prvo mesto, odličnim rezultatom 12,02, što je svega 0,03 sekunde slabije od njenog ličnog rekorda.

Mudrom taktikom uz veliku borbu do poslednjeg metra, Ognjen Nikolić je došao do prvog mesta i novog ličnog rekorda u trci na 5.000 metara.

Kod juniorki u trci na 5.000 metara, već posle 3.000 metara izdvojile su se dve takmičarke ČAAK-a, a pobednioca je odlučena u finišu.

Prvo mesto osvojila je Sanja Đoković, dok je drugo mesto pripalo Marijani Jakovljević. Obe atletičarke postigle su nove lične rekorde.

Drugog dana takmičenja Ivana Ilić je zauzela drugo mesto u trci na 200 metara, a u trci na 3.000 metara stipl za juniorke Sanja Đoković osvojila je zlato.

U trci na 3.000 metara za juniore Ognjen Nikolić je zauzeo drugo mesto sa novim ličnim rekordom, 13 sekundi boljim od predhodnog.

Danak neiskustvu platila je Marijana Jakovljević, koja je odustala u trci na 3.000 metara.

Stefan Tovilović je zauzeo četvrto mesto u trci juniora na 3.000 metara stipl.

Štafeta AK ČAAK 4×400, u sastavu Marko Milanović, Ivan Urošević, Ognjen Čorbić i Boris Stojanović, osvojila je peto mesto.

Na šampionatu je učestvovalo više od 350 takmičara iz 32 atletska kluba.